Είχα την χαρά να συμμετέχω στην πολύ ενδιαφέρουσα εκδήλωση της «Ανοιχτής Σκηνής» του Θεάτρου Τέχνης Καρόλου Κουν, με θέμα: «Κλιματική κρίση: η ζωή μας αλλάζει». Μαζί με τον Εθνικό Εκπρόσωπο για την Κλιματική Αλλαγή, Καθηγητή Χρήστο Ζερεφό παρουσιάσαμε τα τελευταία επιστημονικά δεδομένα για την κλιματική κρίση, η οποία όπως φαίνεται πλήττει περισσότερο πόλεις πνιγμένες στο τσιμέντο, όπως η Αθήνα. Συζητήσαμε για τους τρόπους ανάσχεσης των ακραίων καιρικών φαινομένων, αλλά και για τη σημασία της τέχνης ως μέσου ευαισθητοποίησης των πολιτών.
![](https://www.athinatora.gr/wp-content/uploads/2023/12/406699084_183321018191329_5674939458185283844_n.jpg)